Giriş Yap
Üye Ol
Üyelik

Bir adım daha kaldı !

Üyeliğinizi aktif hale getirmek için
e-posta adresinize gönderilen aktivasyon linkine tıklamanız gerekmektedir.

Şifremi Unuttum
* Mail adresinize yeni şifre gönderilecektir.
Şifremi Unuttum

E-Posta adresinize yeni şifreniz gönderildi.

Bize Yazın

E-maillerinizi info@vanillamedia.com.tr adresine gönderebilirsiniz.

Haberler

MEB'in 2021 yol haritası!

Koronavirüs nedeniyle çoğunluğu uzaktan eğitimle geçen zor bir yılı geride bırakan MEB'in, 2021'de ana gündemi eğitim dijitalleşme olacak. Bu kapsamda yeni yılda 500 bin tablet dağıtımını tamamlayacaklarını belirten Bakan Ziya Selçuk, Tasarım Beceri Atölyeleri sayısını da 100 bine çıkarmayı hedeflediklerini kaydetti. Milliyet Gazetesi'ne konuşan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bu yıl öğrencilere 500 bin tablet dağıtımını tamamlayacaklarını söyledi.

"500 BİN TABLET DAĞITIMINI TAMAMLIYORUZ"

"EBA Destek Noktaları ile evinde cihaz ya da interneti olmayan öğrencilerimize ulaşmaya çalışıyoruz. Ayrıca Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde içinde 25 GB internet paketi olan 500 bin tablet bilgisayar dağıtımı başlatmıştık. Bunu tamamlamak üzereyiz. Yerel yönetimler, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarının da tablet bilgisayar dağıtımı sürecine güçlü desteğiyle gereksinimi olan bütün öğrencilerimize ulaşmayı hedefliyoruz."

"DİJİTAL EĞİTİM DEVAM EDECEK"

Bakan Selçuk, Türkiye'de uzaktan eğitimin, olası salgın ya da afet dönemlerine karşın, yüz yüze eğitimine alternatif bir sistemi haline getirileceğini de söyledi.

"Gelecekte koronavirüste karşılaştığımız benzeri durumlara ulusal ölçekte hazırlıklı olmak, engelli kullanıcılar için erişilebilir hizmetler sunmak amacıyla 'Güvenli okullaşma ve Uzaktan Eğitim Projesi'ni planladık. Salgın bittiğinde uzaktan eğitim, çağın gereği olarak var olacak. EBA kanallarımız yayına devam edecek. Harmanlanmış eğitim modeliyle eğitim ve öğretim sadece sınıfta değil; sınıf dışında da devam edecek."

100 BİN TASARIM BECERİ ATÖLYESİ

Milli Eğitim Bakanlığı'nın 2021 yılındaki bir diğer hedefi, okullarda tasarım ve beceri atölyelerinin sayısının artırılması. Bu sayının önümüzdeki dönemde 100 bine çıkarılması planlanıyor.

"Çocuklarımız okullarda aldıkları akademik bilgileri atölye ortamlarında üretime dönüştürebilsin, atölyeler bir hayat sahnesine dönüşsün istiyoruz. Bugüne kadar okullarımızda robotik, ahşap, teknoloji, drama gibi alanlar başta olmak üzere 9 bin 479 tasarım beceri atölyesi açtık. Yeni hedefimiz 100 bin tasarım beceri atölyesi..."

Mesleki ve sektörel işbirlikleri de Milli Eğitim Bakanı Selçuk'un önemsediği konulardan. Selçuk, bu yıldan itibaren mesleki ve teknik eğitim alanında bir paradigma değişikliği olacağını söylüyor. Söz konusu eğitimi veren okullarda üretilen bilginin patente dönüştürülerek ülke ekonomisi ve teknolojisine katkı sağlaması için çalışmaların devam ettiğini ifade ediyor.

En Son Haberler

2021 YKS Tercih Sonuçları Açıklandı! 31.8.2021

YKS tercihleri için son gün! 20.8.2021

Üniversite tercihleri 5-13 Ağustos tarihleri arasında yapılacak! 20.7.2021

Dikey Geçiş Sınavı Yapıldı! 13.7.2021

2021 LGS mayıs ayı örnek soru kitapçığı yayımlandı! 5.5.2021

PAYLAŞ