Giriş Yap
Üye Ol
Üyelik

Bir adım daha kaldı !

Üyeliğinizi aktif hale getirmek için
e-posta adresinize gönderilen aktivasyon linkine tıklamanız gerekmektedir.

Şifremi Unuttum
* Mail adresinize yeni şifre gönderilecektir.
Şifremi Unuttum

E-Posta adresinize yeni şifreniz gönderildi.

Bize Yazın

E-maillerinizi info@vanillamedia.com.tr adresine gönderebilirsiniz.

Köşe Yazıları

İş Garantili Üniversite Olur mu?

İbrahim Taşel

ÖSYM’nin yerleştirme sonuçlarını açıklamasıyla birlikte boş kalan kontenjanlar, herhangi bir bölüme yerleşemeyen adayların yakın takibinde. Ek yerleştirme döneminde üniversiteye adım atmak için boş kalan bu kontenjanlara yerleşmek isteyen adaylar, bir yandan da “Mezun olunca nasıl iş bulacağım?” sorusuna yanıt arıyor. Adaylar, kaygıları ve hayalleri arasında tercih yaparken Uluslararası Final Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkan Yardımcısı İbrahim Taşel’den dikkat çeken bir açıklama geldi. Taşel, öğretmenlik dahil pek çok bölümde mezun olacak öğrencilere iş garantisi verdi. Taşel,‘’noter tasdikli iş garantisi’’nin detaylarını Habertük’te yayınlanan Yolun Başındayken programında anlattı.  

NOTER TASDİKLİ İŞ GARANTİSİ

Dr. Görkem İldaş’ın sorularını yanıtlayan Uluslararası Final Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkan Yardımcısı İbrahim Taşel, KKTC’de üniversite eğitimini anlattı, öğrencileri Kıbrıs’ta bekleyen fırsatları sıraladı. Taşel, üniversitenin iş ortakları sayesinde ‘bazı bölümlerde öğrencinin işi hazır’ dedi. Eğitim fakültesi , fen edebiyat fakültesi ve turizm bölümleri için aynı zamanda iş garantisi de veriyoruz diyen Taşel ‘eğer öğrenci mezun olduktan sonra bizde çalışmak isterse işi garanti’ diye konuştu. 

‘KENDİ ÖĞRETMENİMİZİ KENDİMİZ YETİŞTİRİYORUZ’

‘17 bin öğretmen çalıştırıyoruz’ diyen Taşel, Final Okulları bünyesinde her sene yaklaşık 2 binin üstünde öğretmen alındığını ve üniversiteden mezun olanların bu kurumlarda göreve başladığının altını çizdi. Taşel, ‘mezun olan öğretmenler eğer özel sektörde çalışmak istiyorsa kendi kurumlarımızda görev veriyoruz, böylece kendi öğretmenimizi kendimiz yetiştiriyoruz’ dedi. Eğitimde uygulama alanlarının önemine dikkat çeken Taşel, staj için de öğrencilere sunulan imkanları anlattı, pek çok şehirde bulunan okulları sayesinde öğrencilerin istediği şehirde ve ailesinin yanında staj yapabileceğini de söyledi.

ÖĞRENCİLER NASIL YAZILIM ÜRETECEK?

Taşel, uygulama alanlarının mühendislik alanında nasıl geliştirileceğini de anlattı. ‘Gelecek yıldan itibaren üniversitemizde bir inovasyon merkezi ve teknopark oluşturuyoruz. Burada öğrencilerimiz yazılım üretebilecek. Gelecekte ünyanın birçok yerine yazılım satabileceğimiz üniversite olacak’ diye konuştu

ÇOK ULUSLU ÜNİVERSİTE 

100 binin üzerinde öğrencinin öğrenim gördüğü KKTC’de 50’den fazla ülkeden öğrencinin bulunduğunu hatırlatan Taşel, farklı dillere ve farklı kültürlere sahip öğrencilerle bir arada olmak, üniversiteye ‘çok kültürlülük’ getiriyor dedi. ‘Kendi arasında fransızca, ingilizce, rusça , arapça konuşan öğrenciler ve çok kültürlü bu ortam uluslararası üniversite imkanlarıyla buluştuğunda Kıbrıs'taki öğrenciler için büyük bir öğrenme avantajı sağlıyor’ diye konuştu. 

En Son Köşe Yazıları

Yeni bir UNESCO Kürsüsü daha açıldı! 31.10.2019 - Prof. Dr. Hülya Şimga

Ne olacak ‘Türkçe’nin bu hali? 31.10.2019 - Prof. Ramazan Korkmaz

Üniversiteli Olana Yatay Geçiş Yolları Açık 9.9.2019 - Eğitim Uzmanı Burak Kılanç

İyi Bir Mimar Ve Mühendis İşsiz Kalmaz 9.9.2019 - Prof. Dr. Özay Gürtuğ

İş Garantili Üniversite Olur mu? 4.9.2019 - İbrahim Taşel

PAYLAŞ