Giriş Yap
Üye Ol
Üyelik

Bir adım daha kaldı !

Üyeliğinizi aktif hale getirmek için
e-posta adresinize gönderilen aktivasyon linkine tıklamanız gerekmektedir.

Şifremi Unuttum
* Mail adresinize yeni şifre gönderilecektir.
Şifremi Unuttum

E-Posta adresinize yeni şifreniz gönderildi.

Bize Yazın

E-maillerinizi info@vanillamedia.com.tr adresine gönderebilirsiniz.

Üniversiteler

ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Ankara'dadır.

Ana kampüste 7000 öğrenci kapasiteli yerleşimler, alışveriş için çarşı, bankalar, postane ve yiyecek-içecek alınabilecek yerler mevcuttur.

Öğrenci Kulüpleri ve Etkinlikleri

Amatör Astronomi, Ar-Ge, Arkeoloji, Avrasya, Bilgisayar, Çevre, Eğitim, Ekonomi, Gıda, Havacılık ve Uzay, İstatistik, Japon Kültür, Lodos, Medya, Moda, Sosyoloji Toplulukları gibi farklı ilgi alanlarına hitap eden 100'e yakın öğrenci kulübü vardır.

Kütüphane

ODTÜ Kütüphanesi; 461.323 basılı kitap, 132.638 elektronik kitap, 183.259 ciltli dergi, 1.127 basılı dergi aboneliği, 53.824 elektronik dergi aboneliği, 19.300 yüksek lisans ve doktora tezi ile Türkiye'nin en geniş ve değerli koleksiyonlarından birine sahiptir.

Kariyer

Kariyer Planlama Merkezi iş-staj başvurusu, mülakata hazırlık, özgeçmiş konularında danışmanlık hizmeti verir.

Sanat

Kültür İşleri Müdürlüğü bünyesinde 80 ayrı amatör öğrenci topluluğu kültür, sanat ve bilim alanlarında etkinlikte bulunarak; gösteriler, sergiler, paneller, açık oturumlar, konferanslar, söyleşiler düzenlenir.

Spor

Üniversitenin Amerikan Futbolu, Badminton, Bisiklet, Bilardo, Bowling, Jimnastik, Dağcılık, Eskrim, Hentbol, Judo, Karate-Do, Kayak, Kriket, Kürek ve Su Sporları, Masa Tenisi, Okçuluk, Orientring, Satranç, Sualtı Hokeyi, Su Topu, Taekwon-Do, Triatlon, Yüzme dallarında takımları bulunur.

Yurt

ODTÜ kampusu içinde toplam 19 adet yurt binası mevcuttur. Bu yurtlardan; 2,4,6,8,9,İsa Demiray öğrenci yurdu ve Faik Hızıroğlu Konukevindeerkek; 1,3,5,7, Faika Demiray ögrenci yurdu ile Öğrenci Konukevi 1 ve Osman Yazıcı Konukevi yurtlarında kız, RefikaAksoy ve 19. Yurtta ile Öğrenci Konukevi 2 de ayrı bloklarda kız ve erkekögrenciler kalmaktadır. Ayrıca ODTÜ Geliştirme Vakfı'nın işlettiği yurtta ise kız ve erkek öğrenciler kalmaktadır.

Sağlık

Sağlık Merkezi vardır.

Rehberlik

ODTÜ Sağlık ve Rehberlik Merkezi bünyesinde psikolojik danışmanlık ve rehberlik, psikiyatrik hizmetleri verir.